Koza Sinema Kulübü – Çanakkale Bisiklet Platformu Ortak Etkinlik

Koza Sinema Kulübü – Çanakkale Bisiklet Platformu Ortak Etkinlik

Çanakkale Koza Gençlik Derneği Sinema Kulübü Belediye İş Merkezi içinde yer alan Erkan Yavuz Sanat Atölyesi’nde her pazar saat 18:30’da ücretsiz bir şekilde film izliyor.

Koza Sinema Kulübünün bu haftaki konuk ekibi Çanakkale Bisiklet Platformuydu.

Bisiklet sever arkadaşlarımız ile Uçan İskoç filmini izledik. Alçakgönüllü başlangıçlara ve hayat boyu mücadele ettiği depresyona rağmen bu azimli ve becerikli yarışçı, spor dünyasında kendi yoluyla pedal çevirmeye devam etmiştir. 1993’te, Obree metal hurdalarından ve çamaşır makinesi parçalarından bir bisiklet üretti. En zorlu yarışta güçlü rakiplerine meydan okudu ve dünya rekorunu kırdı. Sonunda bu mücadele fırtınasında kendi yerini edindi. Obree’nin bu zaferini hep birlikte izledik.

ÇABİP; Çanakkale’de bisiklet kültürünün yerleşmesini, bisikletli ulaşımı yaygınlaştırmayı, kentte yaşayan tüm bisikletçilerin ortak bir sesi olmasını, kentteki bisiklet gruplarının birlikte çalışabilirliğini, ortak etkinlikler düzenleyebilmesini, şehir içi ulaşımını bisikletle gerçekleştirenlere ve spor-hobi kullanıcılarına daha sağlıklı kullanım alanları oluşturulması için kamu kurumları ile belediye ulaşım politikasında bisiklete önem vermelerini sağlamayı amaçlayan güzel bir ekip.

#ÇanakkaleBisikletPlatformu #ÇanakkaleKozaGençlikDerneği #ÇABİP #GençlikBuradaYaSen #RüzgarınDemirAtlıları #KozaSinemaKulübü #FlyingScotsman