Koza Felsefe Okulu: “Spinoza’nın Siyaset Felsefesi”

Koza Felsefe Okulu: “Spinoza’nın Siyaset Felsefesi”

Her ay farklı konular ve konuklarla gerçekleştirilen Koza Felsefe Okulu buluşmalarında, Felsefe üzerine hem eğitici bilgiler almak hem de keyifli sohbetler etmek için sizleri Çanakkale Koza Gençlik Derneği’nin Felsefe Okuluna bekleriz.

Çanakkale Koza Gençlik Derneği bünyesinde oluşturulan Felsefe Okulu, her ay yeni bir konuşmacı ve yeni bir temayla Felsefe Biliminin yaygınlaşmasına katkı sunuyor.

Bu çalışmalarda katılımcılar, Felsefenin ne olduğuna dair felsefi kavramlar ve bu kavramların anlamlandırılması, felsefenin metodolojisi ve felsefe tarihi hakkında genel bir bilgiye sahip olurlar. Kazandırılan bu temel bilgiler; felsefe metinleri okumalarında ve tartışmalarında, kitap ve filozof çözümlemelerinde alt yapı oluşturacak şekilde planlanmaktadır.

“Spinoza’nın Siyaset Felsefesi” konulu 5. etkinliğimizin konuşmacısı Prof. Dr. Türker Armaner olacaktır. Sizleri 30.03.2019 tarihinde, saat 14.00’da Belediye Çalışanları Sosyal Tesislerinde gerçekleştireceğimiz buluşmamıza davet ediyoruz.

Prof. Dr. Türker ARMANER Kimdir?
Türker Armaner (1968) İstanbul’da doğdu. 2002 yılında Paris VIII-Saint Denis Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden doktora derecesi aldı. Tezi 2004’te Fransa’da ANRT tarafından basıldı. 2007’de yayımladığı romanı Tahta Saplı Bıçak 2013 yılında Verlag auf dem Ruffel tarafından Almanca basıldı (Das Messer mit dem hölzernen Griff, çev. Monika Carbe). Felsefi çalışması olan Tarih ve Temsil adlı kitabı 2014’te yayımlandı (Dost Kitabevi). Halen Galatasaray Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde Öğretim Üyesi olan Türker Armaner, LAPSUS dergisinin kurucusu ve genel yayın yönetmenidir.