Koza Felsefe Okulu | “Kurucusuna Göre Felsefe”

Koza Felsefe Okulu | “Kurucusuna Göre Felsefe”

Her ay farklı konular ve konuklarla gerçekleştirilen Koza Felsefe Okulu buluşmalarında, Felsefe üzerine hem eğitici bilgiler almak hem de keyifli sohbetler etmek için sizleri Çanakkale Koza Gençlik Derneği’nin Felsefe Okuluna bekleriz.

Çanakkale Koza Gençlik Derneği bünyesinde oluşturulan Felsefe Okulu, her ay yeni bir konuşmacı ve yeni bir temayla Felsefe Biliminin yaygınlaşmasına katkı sunuyor.

Bu çalışmalarda katılımcılar, Felsefenin ne olduğuna dair felsefi kavramlar ve bu kavramların anlamlandırılması, felsefenin metodolojisi ve felsefe tarihi hakkında genel bir bilgiye sahip olurlar. Kazandırılan bu temel bilgiler; felsefe metinleri okumalarında ve tartışmalarında, kitap ve filozof çözümlemelerinde alt yapı oluşturacak şekilde planlanmaktadır.

“Kurucusuna Göre Felsefe, Bu gün geldiği yer itibariyle felsefenin kurucusu Platon’a göre tanımı ve anlamı” konulu 8. etkinliğimizin konuşmacısı Doç. Dr. Oğuz Haşlakoğlu olacaktır.

Sizleri 23.11.2019 tarihinde, saat 14.00’da Belediye Çalışanları Sosyal Tesislerinde gerçekleştireceğimiz buluşmamıza davet ediyoruz.

#KozaFelsefeOkulu #ÇanakkaleKozaGençlikDerneği