Koza Felsefe Okulu: Felsefe Nedir ve Neden Önemlidir?

Koza Felsefe Okulu: Felsefe Nedir ve Neden Önemlidir?

Koza Felsefe Okulu 1. Buluşması
Siz değerli gönüllülerimizden gelen geri dönüşler sayesinde hayata geçirilen Koza Felsefe Okulu çalışmamızın ilk etkinliğini sizlere duyurmaktan mutluluk duyarız.

Bu çalışmada katılımcılar, felsefenin ne olduğuna dair felsefi kavramlar ve bu kavramların anlamlandırılması, felsefenin metodolojisi ve felsefe tarihi hakkında genel bir bilgiye sahip olurlar. Kazandırılan bu temel bilgiler; felsefe metinleri okumalarında ve tartışmalarında, kitap ve filozof çözümlemelerinde alt yapı oluşturacak şekilde planlanmaktadır.

Her ay farklı konular ve konuklarla gerçekleştirilecek Koza Felsefe Okulu buluşmalarında, Felsefe üzerine hem eğitici bilgiler almak hem de keyifli sohbetler etmek için sizleri Çanakkale Koza Gençlik Derneği’nin Felsefe Okuluna bekleriz.

“Felsefe Nedir ve Neden Önemlidir?” başlıklı ilk etkinliğimizin konuşmacısı Prof. Dr. Örsan K. Öymen olacaktır.
Sizleri 17.11.2018 tarihinde, saat 14.00’da Belediye Çalışanları Sosyal Tesislerinde gerçekleştireceğimiz buluşmamıza davet ediyoruz.

Prof. Dr. Örsan K. Öymen kimdir?
Prof. Dr. Örsan K. Öymen, Lisans ve Doktora derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Felsefe Bölümü’nden, Yüksek Lisans derecesini New York Üniversitesi (NYU) Felsefe Bölümü’nden almıştır. Felsefedeki araştırma alanları Epistemoloji (Bilgi Felsefesi), Etik (Ahlak Felsefesi), Siyaset Felsefesi ve Din Felsefesi’dir.


betmatik ligobet nisanbet betebet hiltonbet milosbet