Koza Felsefe Okulu “Erdemsiz Kişi Filozof Olabilir mi?

Koza Felsefe Okulu “Erdemsiz Kişi Filozof Olabilir mi?

KOZA FELSEFE OKULU

“Erdemsiz Kişi Filozof Olabilir mi?
“Adalet, Cesaret, Dostluk Üzerine Düşünceler”

Her ay farklı konular ve konuklarla gerçekleştirilen Koza Felsefe Okulu buluşmalarında, Felsefe üzerine hem eğitici bilgiler almak hem de keyifli sohbetler etmek için sizleri Çanakkale Koza Gençlik Derneği’nin Felsefe Okuluna bekleriz.

Çanakkale Koza Gençlik Derneği bünyesinde oluşturulan Felsefe Okulu, her ay yeni bir konuşmacı ve yeni bir temayla Felsefe Biliminin yaygınlaşmasına katkı sunuyor.

Bu çalışmalarda katılımcılar, Felsefenin ne olduğuna dair felsefi kavramlar ve bu kavramların anlamlandırılması, felsefenin metodolojisi ve felsefe tarihi hakkında genel bir bilgiye sahip olurlar. Kazandırılan bu temel bilgiler; felsefe metinleri okumalarında ve tartışmalarında, kitap ve filozof çözümlemelerinde alt yapı oluşturacak şekilde planlanmaktadır.

“Erdemsiz Kişi Filozof Olabilir mi? “Adalet, Cesaret, Dostluk Üzerine Düşünceler” konulu 10. etkinliğimizin konuşmacısı Prof. Dr. Örsan K. Öymen olacaktır.

Sizleri 21.03.2020 tarihinde, saat 14.00’da Belediye Çalışanları Sosyal Tesislerinde gerçekleştireceğimiz buluşmamıza davet ediyoruz.


betmatik ligobet nisanbet betebet hiltonbet milosbet