#Erasmusdays Adım Adım Avrupa

#Erasmusdays Adım Adım Avrupa

ERASMUS GÜNLERİ 2021 (#ErasmusDays) YAKLAŞIYOR:

Önceki yıllarda olduğu gibi bu sene de #ErasmusDays’i birlikte kutlayacağız.

#ErasmusDays; 14-15-16 Ekim 2021 tarihlerinde…

#ErasmusDays ‘de siz de yerinizi alın.

Çanakkale Koza Gençlik Derneği olarak 16 Ekim 2021 Cumartesi günü saat 13.00’da Halk Bahçesi amfi alanında Eurodesk ve Avrupa Dayanışma Programı hakkında bir sunum gerçekleştirilecektir. Ayrıca derneğimize Hollanda’dan Avrupa Dayanışma Programı kapsamında gelen gönüllülerimiz ile tanışma fırsatı yakalayacaksınız.

#ErasmusDays Nedir?

Erasmus+ Programı’nın tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü artırmak, potansiyel yararlanıcıları Erasmus+’tan yararlanmaya teşvik etmek amacıyla 2018 yılından bu yana ülkemizin de katılımıyla Ekim ayı içerisinde Erasmus Günleri (#ErasmusDays) etkinlikleri düzenlenmekte; ülkemiz ile birlikte tüm Avrupa’da çeşitli görünürlük, yaygınlaştırma ve bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

2020 yılında ErasmusDays etkinliklerine 84 ülke katıldı. Dünya çapında 5000’den fazla etkinlik düzenlendi. Ülkemiz 656 etkinlikle en çok katılım sağlayan ikinci ülke oldu. Erasmus Günleri bu yıl 14-15-16 Ekim 2021 tarihlerinde tüm Avrupa’da yararlanıcı kurumların gerçekleştireceği etkinliklerle kutlanacak.